За той час, що ми працюємо в діджіталі, буквально 40% клієнтів задають найперше питання: "А навіщо складати технічне завдання, адже ми з вами вже все обговорили, тому передайте наші слова розробникам і вони все зроблять".
Саме з цього моменту ЗАВЖДИ починаються непорозуміння з замовниками у всіх веб-студій або діджитал-агентств. А все тому, що ми, люди, всі різні, і замовник ЗАВЖДИ бачить свою мету і завдання "по своєму", плюс до цього йому не відомі всі "підводні камені", які можуть з'явитися, при виконанні його завдання. Саме тому важливо донести замовникові всі нюанси по розробці його завдання.
Сьогодні, я допоможу вам зрозуміти чому виникають непорозуміння замовників і діджитал агентств, і донесу всю важливість розробки "по пунктах" опрацьованого якісного технічного завдання. Адже найперша і найголовніша умова успішного проекту це детально складене і пропрацьоване технічне завдання.

Sergey Kim
Content manager

Поняття і визначення технічного завдання.

Для початку давайте розберемося, що собою являє технічне завдання (далі ТЗ). І так, ТЗ - це документ або перелік документів, які визначають мету, структурну основу, різні властивості і методи будь-якого проекту, і найважливіше виклад всіх потреб, критеріїв і "побажань" подається в максимально зрозумілому тлумаченні різними виконавцями, для чтого щоб виключити додаткові питання.

Далі розберемося, хто складає цей ТЗ:

У безпосередньому складанні технічного завдання проекту беруть участь такі члени команди:
Бізнес-аналітик, який визначає бізнес-стратегію і бізнес-цілі проекту;
Менеджер проекту, який координує весь обсяг проекту.
Спочатку бізнес-аналітик визначить бізнес-стратегію і пропише всі бізнес-цілі проекту і далі Project Manager (PM) або Product Manager (PM) при спілкуванні з замовником, де пропрацювавши і обговоривши кожен пункт розробки, оплати, звітності і всі нюанси складає технічне завдання. Проджект менеджер управляє вашим проектом, він проектує і розставляє пріоритети, планує і контролює виконання завдань, а також оперативно вирішує будь-які проблеми, що виникають в ході розробки проекту. Цей фахівець є свого роду "містком" для адекватного розуміння діджитал агентства всіх потреб і особливостей завдання замовника.

Поясню на прикладі:

Власник захотів побудувати собі будинок, не важливо для яких потреб. Він може мати дуже докладне уявлення про те, як повинен виглядати свій будинок. Однак це не означає, що він вже може найняти будівельників і почати купувати матеріали.

Адже жодне будівництво не почнеться без докладного плану будівництва, підготовленого архітекторами, інженерами та дизайнерами. Вони переводять ідеї власника в одиниці площі і ваги, беручи до уваги міцність матеріалів, властивості грунту, рівень ділянки, інтенсивність світла, а також звички сім'ї та їх особисті і переваги щодо майбутнього.

План будівництва являє собою детальний список всіх робіт, які необхідно виконати для проектування і зведення будинку, включаючи якість і кількість всіх матеріалів.

І тільки після того, як план будівництва буде складено і схвалений як технічними фахівцями, так і замовником, можна починати будівництво.

Саме тому створення технічного завдання "життєво необхідно" для проекту, для його успішного старту і розвитку.

А тепер розберемося, що, власне дасть це ТЗ як для клієнта, так і для розробників.

Для клієнта:
Полегшить розуміння, на що піде його бюджет і який буде сайт, а також визначитися чи все влаштовує його до етапу розробки;
Грамотно складене ТЗ викликає більше довіру до виконавця;
Страховка від недобросовісної роботи. Якщо результат не відповідає ТЗ, розробник зобов'язаний виправити помилки;
Максимальна прозорість: видно точні терміни закінчення робіт і конкретна вартість кожної з робіт.
Для розробника:
Простіше зрозуміти "бажання" замовника. Після відповідей на питання і переглядів різних прикладів, вся інформація вноситься в ТЗ і затверджується;
Страховка від "непостійного" замовника. Якщо виникають нові вимоги, які не значаться в техзавданні або суперечать йому, додаткові завдання обговорюються і вносяться в ТЗ, які оплачуються окремо, а терміни відповідно зміщуються вперед;
Приклад хорошого підходу до роботи і компетентності фахівців;
Спрощує і прискорює роботу. Якісно пропрацьоване технічне завдання містить максимум інформації і виключає непорозуміння.
Хочете якісне ТЗ, залиште замовлення і ми обговоримо з вами ваш проект.