Сьогодні графічний дизайн - вже не просто картинки, які захоплюють дух і чіпляючі логотипи, це повноцінне проектування одночасно барвистих і разом з тим зручних для користувача інтерфейсів
Розповім вам про декілька особливостей UX / UI дизайнера.
Vlad New
UX/UI Designer
UX / UI дизайнер - фахівець, який поєднує в собі дві ролі:

1. проектує досвід користувача в процесі взаємодії з інтерфейсом, а також етапи цього процесу, які йому необхідно пройти, щоб досягти певної мети (UX - досвід користувача).
2. Визначає, як візуально будуть відображені ці етапи, або ж інакше кажучи, кроки (UI - інтерфейс користувача).
UX-дизайн - це дизайн досвіду користувача на ресурсі. Це одна з перших ступенів при розробці продукту, першочерговим завданням якої є побудова логіки і зручності в практиці використання ресурсу кінцевим користувачем. UX-дизайн визначає і емоційну віддачу при взаємодії з продуктом, формує враження від використання та алгоритм подальшої взаємодії.

Тому головне завдання UX-дизайнера, це ретельно продумувати де і як розміщувати функціонал, виставити вхід в особистий кабінет, праворуч або ліворуч, опрацювання числа кроків у виконанні користувача при досягненні конкретного завдання, наприклад, оформлення підписки на розсилку або вчинення замовлення, також визначається розуміння того, наскільки успішно була здійснена операція ... Все це - завдання UX-дизайнера.

UI-дизайн - це реалізація UX-дизайну зовні. За допомогою UI-дизайну ресурс стає зрозумілим користувачеві чисто інтуїтивно, привабливим зовні і максимально простим у використанні. Досягається це застосуванням графічних рішень і впровадження їх в елементи управління, будь то кнопки, чекбокси, картинки, шрифти, колірні схеми і різні колірні образи.

Прямим обов'язком UX / UI-дизайнера є допомога користувачеві в досягненні тієї мети, з якою він прийшов на ваш сайт, додаток або програму. Саме виходячи з результату роботи UX / UI-дизайнера користувач вирішує остаточно про подальшу взаємодію з ресурсом, наприклад, "подобається або не подобається", купити чи не купити.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що різниця між UX і UI в тому, що UX-дизайнер будує план того, як користувач буде взаємодіяти з інтерфейсом для легкого досягнення своєї мети. А UI-дизайнер займається безпосередньо зовнішнім виглядом цих кроків взаємодії.

Для ще більш простого розуміння суті роботи, уявімо, що UX - це створення плану житлового будинку та шляхів комунікації, а UI - це те, як він буде виглядати зовні: підбір кольору стін, покриття підлог і так далі. UX / UI-дизайни тісно взаємопов'язані між собою і нерідко це завдання для однієї людини, тому ці поняття як би розмиваються і завжди вказуються разом.
Потрібно звертати увагу на те, що в процесі розробки завжди першочерговим йде розробка UX, а вже потім UI. Важливо зберігати даний порядок, особливо це корисно запам'ятати початківцям дизайнерам, адже багато хто з них приймаються спочатку за UI, придумуючи всілякі кнопки, грають з кольорами, шаблонами не замислюючись про те, як користувач буде проходити через цю строкатість від одного кроку до іншого.